KWPN-Holandský Teplokrevník

4. března 2013 v 17:05 | Werkáá |  Koně 4ever =3 ♥
KWPN=V první řadě je charakter těchto koní neocenitelný. Jsou pracovití, ochotní, citliví. Holandský chov velmi dbá na charakter koně a všichni uznaní hřebci prošli velmi přísným výběrem a testem, kde se v neposlední řadě hodnotí i takové vlastnosti jako je charakter, pracovitost, chování v boxe a krmitelnost.
Další plus těchto koní je jejich sportovní využitelnost. Jsou to všestranně využitelní koně se zaměřením na parkury či drezůru, ale velmi často jsou jedinci použitelní pro obě disciplíny. Plemenná kniha KWPN je na nejpřednějších místech světového žebříčku produkce sportovních koní.
KWPN koně jsou velmi žádaní v zahraničí. Ve Spojených Státech dokonce existuje NAWPN což je něco jako americká dceřiná společnost KWPN. Mimo spojených Států a Evropských zemí jsou velcí importéři KWPN koní Japonci, Arabové, Jihoameričané i Australané.
Jsme toho názoru, že malý, ale kvalitní chov těchto koní v Čechách, může pomoci pozdvihnout sportovní úroveň na zdejších kolbištích a drezůrních obdélnících.

KWPN znamená =
Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland.


Moji favorité Holandského teplokrevníka:
Esprit Royal:
img_6974.jpg
Esprit Royal (sportovní jméno Kodex Royal), KWPN, exteriérově bezvadný hřebec, ušlechtilý vraník, s velmi hodnotnou drezurní krví (Elcaro x Apalatin) a s vlastní výkonností stupně T. V Holandsku jako tříletý prošel až do třetího kola předvýběru plemenných hřebců, bohužel pro jeho hravou povahu se nakonec nedostal do testu. Poté tam působil v národním i mezinárodním sportu, v květnu 2008 byl dovezen do České Republiky. Za pouhé 4 měsíce v sezóně 2008 si stihl "vychodit" vlastní výkonnost pro plemenitbu, kvalifikaci pro MČR družstva 2008 a získat mnoho vítězství a umístění v soutěžích stupně ST a T.
Tento hřebec se vyznačuje nejen krásným exteriérem, ale i výbornými chody, dobrou jezditelností, vyrovnanou povahou a velmi milým charakterem.

Sportovní licence KC 2077.
Esprit Royal, nar. 1992, KVH 164 cm.


Dark President:
Dark President je KWPN hřebec, původ Wynton x G. Ramiro Z, nar. 2008, KVH 1,67m. Nádherný moderní typ drezurního koně, ušlechtilý, černý, velmi prostorný pohyb do kopce. Dne 23.11.2011 byl Dark President vybrán jako plemeník pro KWPN s celkovou známkou 81,5 !

van-uytert-hengtstenshov-7.4.2012.jpg
Exteriér: dobře vyvinutý hřebec v drezurním typu. Výrazná hlava, dobré osvalení, dobře vyvinutý kohoutek, dostatečně dlouhý. Kratší a dobře osvalený krk i celkový rámec.


Původ: Jeho teprve 8-letého otce Wyntona (po Jazz) netřeba představovat, v současné době je neporazitelný v malé rundě s Madeleine de Witte - Vrees. Maminka Lola F se pyšní predikáty ster-preferent po světoznámém G. Ramiro Z. Babička Ciola má predikát preferent, je po známém drezurním otci Pion a je matkou drezurního hřebce Houston který na základě mnoha skvělých potomků s vynikajícími drezurními úspěchy získal od KWPN ten nejvyšší predikát KEUR.

Fotky ostatních Holandských Teplokrevníků:

Wynton

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Issepy Issepy | Web | 5. března 2013 v 16:04 | Reagovat

kawaii kôň xD

2 Werka Werka | Web | 5. března 2013 v 19:52 | Reagovat

[1]: ? =3

3 mba dissertation mba dissertation | E-mail | Web | 29. května 2013 v 10:11 | Reagovat

Which is a outstanding little knowledge you could have written up there, I seriously think you will have a good site here. be grateful for sharing this great information! I feel strongly about it and like learning more on this subject.

4 footnotes in an Article Critique footnotes in an Article Critique | E-mail | Web | 19. ledna 2017 v 15:28 | Reagovat

That was an intriguing and interesting article. I have learned a lot from the subject matter of the article and the comments from other online users. I have also learned important skills that I will use to footnotes in an Article Critique paper.Thank you for sharing this informative information. I am looking forward to reading unique articles from this site.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama